MOTOR TESTİ

MOTOR TESTİ

Motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini, motorun ürettiği gücün ne kadarını tekerleklere ilettiğini ve motorun hangi devirde ne kadar tork üretebildiği ölçülür.

KAPORTA BOYA TESTİ

KAPORTA BOYA TESTİ

Aracın orjinal boyasından ve parçalarından farklı olarak, sonradan işlem görmüş parçaları ve boyası son teknoloji cihazlarla mikron kalınlıkları ölçerek gerekli tespit yapılır.

AMORTİSÖR TESTİ

AMORTİSÖR TESTİ

Aracın her bir tekerleğinin yol tutuşunu, araç muayene istasyonları (TÜVTÜRK) kriterlerine göre 12 şer saniye içinde test eden bir makinedir. Bilindiği üzere süspansiyon sisteminin asıl amacı yolcu konforu değil, aracın güvenli sürüşü için yola tutunmayı sağlayan sistemdir.

FREN TESTİ

FREN TESTİ

Aracın test edilmek istenen dingilli elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkartılarak fren yapılır. Boşta sürtünme, yalpa kontrolü ve her bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür. Bu sistem ülkemizdeki araç muayene istasyonlarında da kullanılmaktadır.

YANAL KAYMA TESTİ

YANAL KAYMA TESTİ

Güvenli sürüşün önemli unsurlarından biri olan ön ve arka dingillerdeki toe açılarını (rot ayarlarını) sadece birkaç saniye içinde kontrol eden bir makinadır.

GENEL KONTROL

GENEL KONTROL

Bu testimizde ustalarımız aracın farlarından sinyallerine, kornadan klimaya, oto teypten sileceklere kadar tüm aksamları kontrol eder varsa arızalı olanları raporlar.